Дома / Вицови / Полицајски

Полицајски

Униформа

Се враќа полицаец од работа доцна вечерта, ја соблекува униформата и таман тргнува кон спалната, жена му нежно му вели: – Злато, ако ме сакаш, оди до тобакото, купи едно шише вино да пивнеме и ќе ти покажам чудесии во спалната… Ја облекол тој пак униформата, оди во продавницата, а …

Повеќе...

Полиција

Зауставља полицајац кумановца на автопут с’с 180 на сат и му вика: – Па ја тебе цел д’н те чекам! А ов’ј му вика: – Брза колко мога…

Повеќе...

Казна

Разговараат двајца пријатели: – Што има ново? – Се оженив за полицајка. – Ооо, честито! И како е? – Ќути не прашувај… Уште на првата брачна ноќ ми залепи 2 казни. – За што? – Едната за зголемена брзина, а втората за влез на погрешно место!

Повеќе...

Интелект

Тројца полицајци се обидуваат да водат интелектуален разговор. Првиот вели: – Еј, абе знаете ли дека на Марс има суштествени? Вториот малку се подзамислува и додава: – Тоа според мене се само хипотенузи. Третиот намуртено вели: – Јас мислам дека вие двајца се апсолутно импотентни да зборувате за прашањето.

Повеќе...

Документи

Полицаец застанува некое типче со БМВ: – Документите ќе ве молам. – Ти бе, знаеш ли кој ми е татко?! – Не знам, за тоа ќе си ја прашаш мајка ти, а мене ќе ми ги дадеш документите.

Повеќе...

Потера

Полиција, по потера, успева да застане еден возач. Полицаецот излегува од возилото и му се обраќа на возачот: – Оддамна не сум се забавувал вака добро. Ќе те пуштам само ако имаш добар изговор. На тоа возачот му одговорил: – Жена ми пред три недели ме остави за еден полицаец. …

Повеќе...

Бурек

Влегува полицаец во пекара: – Добар ден, дајте ми бурек! – Немаме бурек, се потроши. – Дајте ми тогаш со месо. – Господине немаме бурек. – Епа тогаш дајте ми со сирење. Продавачката се изнервирала и се јавила кај шефот на полициската станица, а тој и рекол: – Е штом …

Повеќе...

Затвор

Нов затвореник штотуку пристигнат во затворот. Чуварот го теши: – Мирно и пополека! Што се десет години, нема ни да почувстуваш како ќе летнат. Тука животот баш ни е возбудлив. Секој ден е со разна тематика. Понеделник е ден за фудбал. Сите трчаме по топката во дворот. Ти сакаш ли …

Повеќе...

Заплена

На граничен премин, полицаец му се јавува на службеникот на должност: – Здраво шефе, пронајдовме 170 килограми кокаин. – Што 120? – Да 90! – Не можам да те чујам добро, ми прекинуваш! Рече 50тина? – Да 30! – Па, не ми се јавувај за ништо!

Повеќе...

Празник

Полицаец сопира возило: – Господине зошто возевте толку брзо?! – Се заседнавме со пријателите, слвевме Илинден, а жена ми дома сигурно загрижено ме чека. – Ама господине, Илинден беше пред две недели! – Па затоа и јас брзам!

Повеќе...

Контрола

Сообраќаец го застанува Цветко: – Добар ден. – Добар ден. – Знаете ли зошто ве застанав? – Затоа што сте осамени… – Господине напуштете го возилото, ве молам.

Повеќе...

Опис

Цветко се јавува во полиција: – Ало! Полиција?! Сакам да пријавам дека жена ми исчезна. – Ќе ни дадете податоци и опис… – Да, ќе ви кажам како изгледа само ако она не го види описот после…

Повеќе...

Фичо

Некој човек возел со фичо над 100км на час низ град. Го стопира полицаец и му вели: – Двеста евра. – Дај уште сто и твое е!

Повеќе...