Дома / Вицови / Полицајски (страна 2)

Полицајски

Цистерна

Полицаец застанува возач: – Знаете дека управувате со неисправно возило? – Не! Што не е во ред? – Нешто ви тече од камионот. – Ми тече дечко. Ова е цистерна за миење улици!

Повеќе...

Соработка

Олигарх и мафијаш ја договараат нивната идна соработка. Кога постигнале договор олигархот вели: – ОК, се е јасно, а со мојот син што ќе се случува? Мафијашот: – Ајде да провериме. Ти стави на масата 1000 евра, а јас ќе го ставам пиштолот. Викни го твојот син. Ако ништо не …

Повеќе...

На работа

Полицаец оди на работа гол. Го прашуваат: – Што се случи, Васко, зошто си гол? – А да… вчера бев во ноќен клуб… – И? – И играв, играв и се беше во ред… – И? – И тогаш диџејот ја запира музиката и вели: „Сега ќе го изгаснам светлото …

Повеќе...

Аквариум

Шефот изнервиран дека неговите полицајци се глупави им вика: – Сакам утре сите да ми кажете што е тоа логика! И иде еден цајкан дома, мисли мисли, па ја прашува жена му. – Абе жено, што е тоа логика? – Епа вака сега… ти имаш аквариум така? – Да – …

Повеќе...

Бомби

Двајца полицајци нашле 3 бомби и едниот полицаец му вика на другиот: – Ајде да ги земеме, и да ги однесеме на командирот. – Чекај малце, што правиме ако пукне една? – Епа ништо де, ќе му кажеме дека сме нашле две.

Повеќе...

Сообраќајка

Полицаец го испрашува Трпе на местото на сообраќајната несреќа: – Сега сакам да ми објасните како го удривте пешакот на пешачкиот премин? Возачот: – Господине полицаец! Воопшто не го удирив. Застанав да му дадам предност, и тој се онесвести од изненадување.

Повеќе...

Пакетче

– Ало полиција! – Да, повелете. – Мојот комшија продава марихуана. – Колку ја дава? – 1000 денари пакетче. – Не купувај од него, скапа е.

Повеќе...

Исчезнат

Се јавува Трпе во полиција: – Ало, полицијата? – Да, кажете! – Сакам да пријавам исчезнато лице! – Откога е исчезнато? – Веќе три поста не ми лајкувал. – Да не се безвезе постовите? – Не! Еден виц и две смешни слики. – Дали му пишавте порака? – Да, нема …

Повеќе...

Добар виц

– Ало, полиција? – Да, повелете! – Ви се јавувам да ми кажете некој виц! – Господине, ова е сериозна институција, ние работиме овде, немаме време за вицови! – Хахаха, топ виц, поздрав!!!

Повеќе...

Секси

Седат двајца полицајци во кафана и едниот забележал згодна плавуша па го прашува колегата: – Како да и пријадам? – Епа само оди до нејзината маса и кажи и да е убава, немој да и кажуваш дека е секси. Станува полицаецот и оди кај плавушата: – Здраво! Убава си ама …

Повеќе...

Манијак

Некој манијак брка девојка низ парк и се дере: – Дојди да ми го испушиш! Девојката бега, а манијакот трча по неа и пак се дере: – Дојди да ми го испушиш! Девојката стига до двајца полицајци и цела возбудена им вика: – Помагајте, оној манијак ме брка да му …

Повеќе...

Оружје и дрога

Одат двајца полицајци во школо во Чаир: – Добар ден господине. – Добар ден. – Дојдовме да одржиме предавање за дрогата и оружјето. – Не го предаваме ниту дрогата ниту оружјето, ај гитла!

Повеќе...