Дома / Вицови (страна 3)

Вицови

Точно

Бизнисмен си купил џип 4х4 и го паркирал пред зградата во која живее. Во текот на ноќта локалниот пијаница Трпе случајно го здогледал натписот 4×4, извадил шајка и допишал 4х4 = 16. Наредниот ден сопственикот бесен го однел џипот на сервис за да му го префарбаат тој дел. Следната ноќ ...

Повеќе...

Оглас

Некоја плавуша оставила оглас на сајт за запознавање: – Висока – кога сум на потпетици! – Добра – ако не ме налутиш! – Умна – ако не поставуваш глупи прашања… Некој дечко додал коментар на ова: – Убава – ако не запалиш светло!

Повеќе...

Венчаница

На вeнчавка, свекрвата и дофрла на невестата: – Ќерко, венчаницата не ти е баш убава… А невестата на тоа: – Не се секирај, следниот пат ќе биде поубава!

Повеќе...

Бис

Во село дошол театар. Претставата завршувала со сексуален однос, а уметниците се срамеле да го одиграат пред толку стари луѓе. Одлучиле да ги поканат Трпе и жена му да ја одиграат сцената. Трпе и Трпана се согласиле и на излегување од дома Трпана му рекла на Трпе: – Трпе, ајде ...

Повеќе...

Грчко село

Македонец поминува низ едно грчко село и гледа свадба. Седнува да се најаде и напие и гостејќи се започнува разговор со човекот што седи до него: – Види ја невестата, со мустаќи, не можеш да познаеш дали е маж ли е жена! – Ако уште еднаш слушнам нешто лошо за ...

Повеќе...

Пасење

Трпе отишол на доктор за дигестивни проблеми, по прегледот докторот му препишува диета: – Значи вашата диета е следна:на ден по 400 грама лист од зелка, 300 грама цвекло и Може да јадеш колку сакаш листови марула. – Докторе, а ѕвонче на врат треба да си го врзам сам или ...

Повеќе...

Удар

Влав иде на прв состанок во ресторан со некоја девојка. По оброкот ја прашува: – Дали сакаш да си играме улоги? – Ууу возбудливо, што имаш на ум? – Ти глумиш срцев удар и си одиме без да платиме!

Повеќе...

Состанок

Трпана ја прашува ЦветаЧ – Како помина на состанокот? Раскажувај! – Ужас, маж ли е тоа. – Што сторил? – Кога дојде сметката побара да ја платиме по пола! – Го разбирам, те видел колку пиеш!

Повеќе...

Рутер

Плавуша прашува на женски форум: – Здраво девојки, од некаде фаќам WIFI со име “30СМ” дали знаете како да дознаам во кој стан е рутерот?

Повеќе...