Дома / Вицови / Плавуши (страна 3)

Плавуши

Спиено

Две плавуши си разговараат на плажа: – Ти случајно да не имаш спиено со мојот маж? – Шо ти е на тебе! Нормално дека немам. – Не ти ни треба, твојот е подобар.

Повеќе...

Оглас

Некоја плавуша оставила оглас на сајт за запознавање: – Висока – кога сум на потпетици! – Добра – ако не ме налутиш! – Умна – ако не поставуваш глупи прашања… Некој дечко додал коментар на ова: – Убава – ако не запалиш светло!

Повеќе...

Рутер

Плавуша прашува на женски форум: – Здраво девојки, од некаде фаќам WIFI со име “30СМ” дали знаете како да дознаам во кој стан е рутерот?

Повеќе...

Исправање

Отишла плавуша со исчукана кола во сервис за пеглање. Сервисерот решил да се позафркава малку па и рекол: – Не и треба пеглање на колава. Само дувај во ауспухот и сама ќе се исправи. Се вратила дома плавушата и почнала да дува во ауспуфот ама ништо не се случило со …

Повеќе...

Шега

Зборуваат две плавуши: – Сакаш да ти кажам еден виц од кој се смалуваат градите? – Ауу не! Гледам дека некој ти го има кажано тебе…

Повеќе...

Побелено

Средновечен маж и се пушта на плавуша во дискотека, плавушата му одговара: – Бегај бе, стар си за мене! Цела коса ти е побелена. – Па што? И на Шара врвовите и се бели, а доле е пролет!

Повеќе...

Магионичар

Зборуваат две плавуши: – Муце, мојот маж ќе станува илузионист! – Зошто мислиш така? – Се враќам вчера порано од работа, а тој во спалната и ми вика „Гледај сега“ и кога почна: „Абракадабра… Хокус-покус-препаратус…“ тропна на врата на плакарот и од таму излезе Трпана од трети кат во долна …

Повеќе...

Возачка дозвола

Трпе вози кола, одеднаш БАМ, некој го удира одзади. Искача од кола нервозен, гледа кој го удрил. Во колата позади гледа плавуша и одма почнува да и вика: – Ти ма! Гледаш ли што направи?! Си полагала ли воопшто за возачка? а плавушата му враќа: – Ма сто пати поише …

Повеќе...

Предигра

Плавуша отишла на доктор и влегла во ординацијата за преглед. Докторот: Соблечете се и легнете на креветот. Плавушата: Колку сте некултурни докторе, може ли малку предигра прво?

Повеќе...

Љубовник

Две плавуши патуваат во воз и разговараат: – Ова не е живот, ова е мака! – Најди си љубовник и земај од него по 500 евра во месецот! – Од кај да го најдам таков? – Тогаш најди двајца по 250. – Тешко е и такви да се најдат. – …

Повеќе...

Веридба

Плавуша наоѓа под елката едно мало кутивче. Го отвора и внатре гледа прстен и ливче на кое пишува: „Ќе се омажиш ли за мене?“ – Душо – извикува таа, – стануваj брзо! Дедо Мраз сака да се ожени за менe.

Повеќе...

Настинка

Млада 20 годишна Плавуша го носи 82 годишниот сопруг милијардер на доктор: – Како е докторе? Има ли надеж? – Не госпоѓо…се работи за обична настинка…

Повеќе...