Дома / Вицови / Плавуши (страна 4)

Плавуши

Дедо Мраз

Плавуша наоѓа под елката едно мало кутивче. Го отвора и внатре гледа прстен и ливче на кое пишува: „Ќе се омажиш ли за мене?“ – Душо – извикува таа, – стануваj брзо! Дедо Мраз сака да се ожени за менe!

Повеќе...

Мотор

Разговараат две плавуши: – Викаш дечко ти отишол во Англија? – Да. – И, што вика, како е, се фали ли? – Супер му е, пред некој ден си купил нов мотор. – Со лев или со десен волан?

Повеќе...

Роденден

Плавушата се буди утрото на својот роденден и му вели на значително постариот сопруг: – Чудно, сонував дека ми подаруваш бисерен ѓердан за мојот роденден. Што значи тоа? Сопругот ја погледнува, се насмевнува и и вели: – Ќе дознаеш вечерва. Вечерта, плавушата добива спакуван подарок со панделка. Нетрперливо ја отвора …

Повеќе...

Славење

Седат две плавуши и едната и вика на другата: – Еј види го пијаниот будала! – А кој е тој? – Абе еден пред десет години ми предложи брак и го одбив. – Аууу, па овој уште слави!

Повеќе...

Телевизори

Влегува плавуша во продавница за бела техника и прашува: – Имате ли телевизори во боја? – Имаме. – Тогаш, дајте ми еден зелен.

Повеќе...

На шефот

Разговараат две плавуши: – Вчера го промашив женското ВЦ и влегов во машкото. Замисли му го видов пенисот на шефот. – И каков му е? – Па за мој вкус премногу киселкасто – солен.

Повеќе...

Казино

Згодна надарена плавуша влегува во казино, вади 10.000 евра и им вели на мажите околу масата: – Се надевам дека нема да ви смета ако се соблечам гола, така имам повеќе среќа. Мажите се согласиле, таа се соблекла, ги фрлила коцките и вели: – Ајде коцкички, ајде, ми требаат нови …

Повеќе...

Виндоус

Разговараат две плавуши и едната ја прашува другата: – Кој Windows го имаш на компјутерот? А оваа и одговара: – Welcome… А ти? – Еее и јас истиот.

Повеќе...

Врска

Две плавуши прават муабет: – Како ти е врската со дечкото? – Не ми е повеќе дечко! – Така и му треба, еден е клошар во градот. – Сопруг ми е… – Епа со среќа, баш си одговарате.

Повеќе...