Дома / Вицови / Виц на денот / Триаголник

Триаголник

Некој мангуп застанува со автомобил пред плавуша:
– Да не имате триаголник?
– Не, пред малку го избричив.

Обиди се со

Такси

Влегуваат тројца камен пијани во такси. Таксистот ги гледа дека се дрво пијани па ја …