Дома / Вицови

Вицови

Интервју

Доаѓа ТВ репортер на интервју во Шутка и му вика на еден:
– Господине, може ли да ни дадете интервју за вашата куќа и да не однесете во дворот на вашата куќа?
– Да, секако.
Идат двајцата у дворот на куќата и овој репортерот се чуди, а куќата-лудница. Со базен, фонтана-се живо и диво. Репортерот го прашува:
– Г-дине ова се е ваше?!
– Па да де.
Пак ТВ репортерот го прашува шутраков:
– Базенот?!
– Да, да со пумпа за прочистување на водата со се!!!
А на лежалките крај базенот лежи една витка, убава плавуша.
– А г-дине која е оваа плавушка со огромни гради?!-прашуе репортерот.
– Ааааа ,жена ми беее!!-вика овој од Шутка.
После искача од куќата еден билдер со јаки мускули и седнува до плавушата на една лежалка.
– А господине кој е овој?
И овој му вика:
– Како кој?! Па тоа сум ја!!!

Перење маица

И дошло преку глава на Трпана од работи по дома и го натерала Трпе сам да си ја испере маицата. Влегува Трпе во купатило стои пред машината за перење и извикува:
– Трпаноооо, кој програм да го уклучам?
– Види што пишува на маицата.
– Манчестер Јунајтед.

Екологист

Малиот Трпе му вика на татко му кој се вратил од службен пат.
– Тато, кога ти замина, дојде еден чичко, екологист!
– Е од кај па екологист!?
– Па ја праша мама дали околината е чиста!

Јазично богатство

Трпе и Трпана пијат утринско кафенце и читуцкаат весници:
– Трпе, знаеш шо, ова статистикава е чиста глупост.
– Зошто?
– Пишува дека на поголемиот број жени јазичното богатство им било од околу 500 збора.
– Де бе Трпано, не се узнемируј за глупости, можда вашиот капитал на зборови е мал, ама обртот е огромен.

На ветеринар

Разговараат три кучиња во чекалницата кај ветеринарот:
– Зошто тебе те донесоа тука?
– Е, јеби га, мојана газдарица купи персиски тепих и ја не знаев дека толку многу е скап и се помочав на него. И сега ќе ми опнат инекција и ќе ме убијат.
– И ја имам сличен проблем, мојата газдарица купи ново БМВ, ме стави мене на задно седиште да одиме у парк и кога го спичи БМВ-то ја се посрав од страв на кожните седишта. Затоа сега и мене ќе ме убијат.
– А, што е со тебе? – го прашуваат третото куче.
– Мојата газдарица многу сака по дома да шета гола и вчера така се наведна нешо кај масичката и ја не можев да издржам, рипнав врз нејзе и и го опнав.
– Лелеее, за тоа сеа и тебе ќе те убијат?
– Ма, неее, мене нема да ме убијат, само малку ќе ми ги скратат и истурпијаат ноктите.

Јајценца

Мајка му го бања малиот Трпе. Овој си ги пипа јајценцата:
– Мамо, мамо, ова ми е мозокот!?
– Се уште не, сине!

Автобус

Еден нервозен човек влегува во патнички автобус и му вика на возачот:
– Дај бе една карта у пичку матер!
Возачот:
-Еве бе еве не пцуј деца мали се возат позади.
Човекот:
-Гајле ми е бе гајле слободна држава е ова у пичку матер у пичку!!!
Возачот:
-Абе што толку си нервозен што е проблемот?
Човекот:
-Се женив бе се женив у пичку матер у пичку!
Возачот:
-Еми ако супер е тоа!
Човекот:
-Трудна е у пичку матер!
Возачот:
-Еми ако де тоа е уште поубаво.А машко или женско?
Човекот:
-Машко е у пичку матер!
Возачот:
-Ако де тоа е уште поубаво прво па машко еее што убаво!
Човекот:
-Црнче е!
Цел автобус сите заедно:
-ХИИИИИИИИИИИИЈ У ПИЧКУ МАТЕР У ПИЧКУ МАТЕР!!!

Основен инстинкт

Трпана му вика на Трпе:
– Трпе, ти текнува ли на „Основен инстинкт“ кога Шерон Стоун ги прекрсти нозете?
– Ииих, тоа не се заборава.
– Тоа памтиш, а леб да купиш не?!