Дома / Вицови / Расистички (страна 3)

Расистички

Локум

Се возат во воз Влав и Црнец. Црнецот извадил ананаси и портокали да јаде, Влавот го гледа и го прашува: – Што ти е тоа? – Јужно овошје. Сакаш да пробаш? Му изел Влавот два ананаса и три портокали По некое време тој вади локум и Црнецот му вика: – …

Повеќе...

Технологија

Интервју со Рамче: – 3ошто правите толку мноry деца, кога немате пари да ги храните? – Е па, ме бендисува технологијата при изработката бе, бате…

Повеќе...

Благодарност

Се шета Африканец, мигрант, во Германија. Налетува на еден човек и започнува да му збори: – Фала што ме примивте, што ми дозволивте да живеам овде, што ми дадовте здравствено осигурување, место да живеам, храна за да јадам и се останато. Човекот зачудено му вика: – Ама јас не сум …

Повеќе...

Нов телефон

Рамче се фали на девојка му: – Ти се свиѓа ли мојот нов ајфон? – Да, колку го купи? – Не го купив, го добив… – Каде бе? – Победив на трка! – А колку учествуваа? – Јас, полицаецот и сопственикот на телефонот.

Повеќе...

Подароци

Дедо Мраз дели подароци на улица, а меѓу собраните бил и Рамче. Дедо Мраз: – Кој сака кола? Рамче: – Јас сакам. Дедо Мраз: – Кој сака топка? Рамче: – Јас сакам. Дедо Мраз: – Кој сака компјутер? Рамче: – Јас сакам. Дедо Мраз веќе изнервиран: – Кој сака ќотек? …

Повеќе...