Дома / vicotekamk (страна 30)

vicotekamk

Удар

Влав иде на прв состанок во ресторан со некоја девојка. По оброкот ја прашува: – Дали сакаш да си играме улоги? – Ууу возбудливо, што имаш на ум? – Ти глумиш срцев удар и си одиме без да платиме!

Повеќе...

Состанок

Трпана ја прашува ЦветаЧ – Како помина на состанокот? Раскажувај! – Ужас, маж ли е тоа. – Што сторил? – Кога дојде сметката побара да ја платиме по пола! – Го разбирам, те видел колку пиеш!

Повеќе...

Рутер

Плавуша прашува на женски форум: – Здраво девојки, од некаде фаќам WIFI со име “30СМ” дали знаете како да дознаам во кој стан е рутерот?

Повеќе...

Роденден

Влав се јавува во брачно советувалиште: – Ало, советувалиште за брачни парови? – Да, повелете. – Како да го обележам најевтино роденденот на сопругата? – Во календар со сино пенкало!

Повеќе...

Гостилница

Дедо и баба на 70-тина годишна возраст, посетуваат омилени места од младоста. Седат во гостилница и разговараат. Бабата вели: – Се сеќаваш ли дека во ова село ја имавме најдобрата партија таму до оградата на старата мелница? Како бик ме работеше… Дедото дури ѝ нуди и сега да се обидат, …

Повеќе...

Стик

Рамче му раскажува на Трпе: – Сабајлево си купив стик Нивеа! – И? – На упатството пишуваше да го отворам и да го стиснам од позади… – Добро… – И сеа многу ме боли кога пешачам, ама па кога ќе прднам многу убаво мириса!

Повеќе...

Преглед

Трпе оди кај уролог: – Докторе, мора ли за преглед на тестиси да ми ги врзувате рацете!? – Не! Ама многу ме нервира кога некој ќе ме погали по коса!

Повеќе...

Есеј

Испит на фолозофски факултет. Есеј со што е можно помалку зборови кој ќе содржи: религија, секс, тајна. Есејот што добил 10-ка гласи: Боже, трудна сум, бар да знаев чие е дететo!

Повеќе...

Цигари

Цветко го прашува Трпе: – Како ти успеа да ги оставиш цигарите? – Решив да пушам само после секс. – И? – Еве помина една година откако ги оставив!

Повеќе...

Болка

Трпе оди на доктор, докторот го прашува: – Ајде Трпе, кажи каде најмногу осеќаш болки? – Пред банкомат докторе!

Повеќе...