Дома / Вицови / Виц на денот / Секретарка

Секретарка

Трпе му вика на комшијата:
– Денес секретарката даде отказ, ме виде како се бакнувам со жена ми.

Обиди се со

Испит

На испит по казнено право. Професорот: – Можете ли да ми кажете колега, што е …