Дома / Пишанки / Неколку ситуациии кои ќе ве убедат дека животот ви е во ред

Неколку ситуациии кои ќе ве убедат дека животот ви е во ред

Не го започнавте вашето утро со физичка вежба, па што…

Барем не го добивте овој потсетник дека треба да вежбате.

Не го искористивте овој шампон за да си ја измиете косата.

И не се прашувате каде по ѓаволите ми е косата?!

Мислите дека Вие имате посран ден?

Дали сеуште мислите дека Вие имате посран ден?!

Кога тргнавте кон работа не моравте да се прекачувате преку прозор во вашиот автомобил…

Успеавте на раат да го испиете првото кафе.

Никој на работа не ви го прави ова.

Кога дојдовте дома успеавте да направите ручек.

Или нарачавте вкусно јадење и дојде топло и на време без никакви проблеми

Доколку ви се случило се од горенаведеното, не очајувајте само преправајте се дека знаете што правите во животот.

Обиди се со

Многу причини зошто не треба да носите кацига

Дали некогаш вистински сте се запрашале која е поентата да носиш кацига додека возиш мотор …