Дома / Вицови / Виц на денот / Студент и чистачка

Студент и чистачка

Која е разликата помеѓу студент и чистачка на факултет?
– Чистачката очистува се во рок.

Обиди се со

Фабрика

Група посетители ја разгледуваат фабриката во која се произведуваат производи од гума. Водичот со гордост ...