Дома / Вицови / Виц на денот / Право на глас

Право на глас

– Ало, господине се јавуваме од ДИК, дали вие имате право на глас?
– Момент само, да ја прашам жена ми!

Обиди се со

Мотел

Трпе оди со Трпана во мотел и на рецепција прашува: – Би сакале да изнајмиме ...