Дома / Вицови / Виц на денот / Студент и чистачка

Студент и чистачка

Која е разликата помеѓу студент и чистачка на факултет?
– Чистачката очистува се во рок.

Обиди се со

Змија

Си иде Трпе у 5 сабајле пијан, лази по земјата у дворот, гледа пред него …