Дома / Вицови / Виц на денот / Има ли некој

Има ли некој

Шефот на полицајците оди порано во полицијата и на влез го прашува дежурниот:
– Има ли некој во зградата?
– Има.
– Кој?
– Јас.
– Не бе, идиот! Прашувам, има ли некој друг освен тебе!
– Да.
– Кој?
– Вие.

Обиди се со

Испит

На испит по казнено право. Професорот: – Можете ли да ми кажете колега, што е …