Дома / Вицови / Виц на денот (страна 85)

Виц на денот

Упорност

На интервју за полицајци, комисијата прашува еден од кандидатите:
– Колку се два и два?
– Дваесет и два.
– Молам?! Колку се два и два?
– Дваесет и два!
– Ќе го примиме, упорен е.

Стари луѓе

Си била една истражувачка екипа која го барала најстариот човек на светот. Кога дошле до едно село тропнале на една врата.
Екипата: Извинете слушнавме дека тука некаде живее најстариот човек на светот.
Домаќинот: Да токму така , горе на брдото има куќичка … таму се наоѓа.
Екипата: Ви благодариме.
Потоа се искачуваат на брдото и влегуваат во куќичката и здогледуваат дедо 110 годишен како плаче и го прашуваат:
Екипата: Дедо зошто плачеш?
Дедото: Ме караше татко ми.
Екипата: Зошто те караше ?
Дедото: Зошто на дедо ми не сум му купил цигари.

Паметна плавуша

Се возеле двајца дечки во автобус, па и викаат на една згодна плавуша:
– Мала, ај покажи ни го папокот, ќе ти дадеме 50 евра.
– Дајте ми вие 100 евра ќе ви покажам и кај ми е оперирано слепото црево.
– Еве ти ги парите, ајде сега соблекувај се!
Автобусот застанал на автобуската станица кај болницата, а таа им вели:
– Ја гледате зградана десно…
– Ја гледаме.
– Епа таму ме оперираа од слепо црево…

Секс

Седат двајца пензионери на клупа и разговараат:
– Колку пати можеш да имаш секс?
– Два пати.
– А кој пат е подобар, првиот или вториот?
– Оној во пролет, дефинитивно.

Тавче

Оди жена му на Трпе кај сосетката.
– Комшике ако сакаш да ми го позајмиш тавчето.
– Не можам сега, и јас го чекам маж ми!

Глупачи

Две плавуши се расправале:
– Ти си глупача!
– Не, ти си глупача!
Поминал еден дедо и им рекол:
– Не карајте се! Двете сте во право!

Дедо

Две плавуши разгледуваат фотографии:
– Ова е дедо ми на 11 години.
– Ха! Не знаев дека човек може да стане дедо на 11 години.

Причина

Трпана налутена го пречекува Трпе, мртов пијан и со кармин по целото лице, на влезната врата:
– Претпоставувам дека имаш добра причина што си доаѓаш дома во 6 саат сабајле!?
– Имам… доручек.

Слика

Трпе оди кај својот адвокат и овој му вика:
– Слушај, имам лоша и ептен лоша вест.
– Кажи ја лошата прво.
– Трпана дошла до слика вредна 100.000 евра.
– И тоа е лошо!? Која е ептен лошата???
– На сликата си ти со секретарката!!!

Колачи

Трпана му вели на малиот Трпе:
– Ако јадеш уште колачи ќе експлодираш!
– Не се секирај мамо! Дај ми уште едно и тргни се неколку метри подалеку од мене!