Дома / Вицови / Виц на денот (страна 84)

Виц на денот

Рамнотежа

Цветко, мортус пијан легнал на улица и полека се движи, некој полицаец го видел и го прашува:
– Зошто ползиш???
И овој му одговара:
– Барам нешто.
– Е што бараш?
– РАМНОТЕЖА.

Шок

Влегува Трпе пијан во спална и сака секс со Трпана, а таа му вели:
– Бегај бе, имам добиено.
Трпе пијан мортус, не ја ни слуша и си врши работа долго време, сабалето кога Трпе се разбудил што да види, цел кревет крв, а Трпана ја нема, шокиран Трпе вика:
– Леле сум ја убил Трпана.
Оди во купатило се погледнува во огледало и извикува:
– Леле сум ја изел.

Шала

Дошол некој патник во мотел за да преспие. Арно ама немало соба. Рецепционерот му предложил на гостинот да го смести во соба со друг човек, каде креветот бил брачен. Овој се сложил. По некое време патников осеќа некакво стискање.
– Што праиш бе брат!
– Ништо пријателе, еве се шалам.
– Море вади ја таа шала од газот, да не ти залепам една!

Магионичар

Се враќа Трпе од странство со многу пари и другар му го прашува:
– Абе Трпе од каде заработи волку пари?
– Епа таму бев магионичар.
– Е ај покажи некоја магија….
– Ај сврти се и затвори ги очите….
– Го осеќаш прстов во газот?
– Да.
– А глеј кај ми се рацете!

Фраер

Цветко бил скопски фраер и фатил некоја згодна риба од провинција. Излегле навечер по кафичите и ја частел пијачки. Го гледаат другарите и го прашуваат која му е рибата:
– Згодно маче а? Еве да се напиеме неколку пијачки и после идеме кај мене дома.
Прошетал така Цветко неколку кафичи, свртел скопска шема, се испофалил насекаде и на крај ја однел женската дома.
Кога влегле у спална:
– Ајде бе Цветко да те видам сега што мажиште си!
– Аааа, сега ја ќе си легнам, и онака сите знаат дека сум те легнал.

Изненадување

Седи младич во кафеана покрај постара средновековна жена, која не изгледа лошо за свои години, има испиено многу и го прашува дечкото:
– Дали си имал дупли секс со мајка и ќерка?
– Не, не сум пробал, но би сакал.
Жената му вика:
– Вечерва е твојот среќен ден.
Го носи дома, влегуваат во станот и жената вика:
– Мамо мамо… изненадување!!!

Океанот

Нилскиот коњ решил да оди накај океанот. Тргнал по реката и одел, одел се додека реката не се раздвоила. Тука застанал, видел некој алигатор и го прашал:
– На кај е океанот?
– Не знам почекај да го прашам брат ми.
Овој чекал саат, два, три и еве го алигаторот со брат му.
– Знаеш, не знаеме на кај е океанот и решивме да те изедеме!

Желба

Управникот на затвор ја прашува затвореничката осудена на смрт на електрична столица:
– Имате ли некоја последна желба?
– Да. Ве молам држете ме за рака.

Нос

Некој старец кој никогаш не бил на лекар оди на преглед. Влегува во болницата и застанува на шалтер, а сестрата го прашува:
– Повелете господине.
– Сакам да разговарам со некој лекар.
– А, што е вашиот проблем?
– Нешто не е во ред со мојот к*р.
– Како не ви е срам. Па тука има жени и деца. Требаше да кажете нешто друго, како на пример дека нешто не е во ред со вашиот нос!!!
Стариот засрамен излегол и се вратил наредниот ден. Сестрата пак го прашува:
– Што е проблемот господине?
– Нешто не е во ред со мојот нос.
– Така веќе може. А што во врска со вашиот нос не е во ред?
– Не можам да мочам низ него.