Дома / Вицови / Виц на денот / Правосмукалка

Правосмукалка

Колку ви е правосмукалката?
– 12.000 денари.
– Е што бе, и гревови да не чисти?

Обиди се со

Аналгин

Влав на жена му: – Жено изнервирај ме! – Зошто? – Абе брзо кога ти ...