Дома / Вицови / Разно / Лабело

Лабело

– Многу ти е убаво лабелото.
– Немам лабело, доручкував бурек.

Обиди се со

Папагал

Се возел еден патник во авион и со себе го носел папагалот. Поминала стјуардесата и ...