Дома / Вицови / Виц на денот / Додворување

Додворување

Во лифт заглавиле еден дечко и една малку грда девојка.
Девојката го предупредува:
– Ако пробаш нешто ќе почнам да врискам!
– И јас!

Обиди се со

Магаре

Се вози попот со кола и наидува на мртво магаре на патот. Се јавува во ...