Дома / Вицови / Виц на денот / Девојка и автобус

Девојка и автобус

Дечко трча по градски автобус и едвај во последен момент се качува.
Една млада и весела госпоѓа му вели:
– Знаете ли дека по автобус и по жена не се трча?
Дечкото (задишано):
– Се трча, се трча, додека се качиш…

Обиди се со

Бензин

Застанува плавуша на бензиска, работникот на пумпата ја прашува: – 95 или 98 сакате? Плавушата ...