Дома / Вицови / Виц на денот / Цезар салата

Цезар салата

Кумановец оди во Скопје во кафана.
– За мене цезар салата.
– Сакате сос?
– Сос ракију!

Обиди се со

Кондиција

Трпе го среќава Цветко во шорц: – Што правиш? – Еве, бев да трчам. – ...