Дома / Вицови / Виц на денот / Раскрсница

Раскрсница

Ромка на раскрсница со дете во рака:
– Дај 10 денари за Рамиз!
– Еве ти 10 денари.
– Еве ти го Рамиз!

Обиди се со

Мотел

Трпе оди со Трпана во мотел и на рецепција прашува: – Би сакале да изнајмиме ...