Дома / Вицови / Виц на денот / Сообраќајка

Сообраќајка

Полицаец го испрашува Трпе на местото на сообраќајната несреќа:
– Сега сакам да ми објасните како го удривте пешакот на пешачкиот премин?
Возачот:
– Господине полицаец! Воопшто не го удирив. Застанав да му дадам предност, и тој се онесвести од изненадување.

Обиди се со

Табла јајца

Оди фраер кај господ и му се жали: – Дедо боже ти не си фер ...