Дома / Вицови / Виц на денот / Триаголник

Триаголник

Некој мангуп застанува со автомобил пред плавуша:
– Да не имате триаголник?
– Не, пред малку го избричив.

Обиди се со

Тројка

Трпана му вели на Трпе: -Трпеее! Зошто се лутиш?! Нели идејата за тројка беше твоја? ...