Дома / Вицови (страна 571)

Вицови

Слеп виц

Влегува слеп човек со куче во супермаркет, го грабнува кучето за јажето и почнува да го врти над главата притоа рушејќи све околу него. До него доаѓа продавач од супермаркетот и го прашува:– Извинете господине, можам ли некако да ви помогнам?– Не, само разгледувам.

Повеќе...

Совет

– Што да направиш ако плавуша фрли бомба кон тебе?– Извади го осигурачот и фрли и ја назад.

Повеќе...

Потрефување

На некој дечко во кино, сред филм му се припрдело. Го фатил срам па го размрдал столот да крцка… демек од него било. На тоа човекот позади искоментирал:– Дечко, го потрефи по звук, али не и по мирис.

Повеќе...

Летен распуст

Учителката го прашува Мали Џокица како си поминал за летниот распуст.Џокица одговара:– Прво, јас не сум Џокица, јас сум Џорџ.– Како второ, за распустот бев во Америка и супер си поминав. Цело време се качував на веранда, па се симнував од веранда, па јадев, па пак се качував на веранда, ...

Повеќе...

Спротивен правец

Трпе се вози по автопат, кога заѕвонува неговиот мобилниот телефон. Се јавува Трпана и целата вознемирена му вели: – Штотуку слушнав на вести дека некоја кола вози во спротивен правец на автопатот Е75. Те молам внимавај! – Една кола??? По ѓаволите, ги има стотици!

Повеќе...

Нарачавте будење

Човек кој престојува во хотел во Црна Гора порачал будење во 7,30.Сабајле ѕвони телефонот и слуша:– Ало, господине. Вие ли порачавте будење во седум и пол.– Да.– Па станувајте, што чекате. Единаесет и пол е веќе.

Повеќе...

Чуда

Се враќа Трпе дома од службен пат и ја затекнува Трпана со маж во креветот:– Трпано мори, што прави човеков во мојот кревет?!– Чуда, мажу. Чуда прави!

Повеќе...