Дома / Вицови (страна 548)

Вицови

Мажење

– Кога ќе се мажите, мила госпоѓице? Веќе одамна сте свршени… – Знам, но кога мојот пријател е пијан јас не го поднесувам, а кога е трезен тогаш тој мене не ме поднесува.

Повеќе...

Палачинки

Жената оди на психијатар:-Докторе, мојот маж полуде.Не ми дозволува да правам палачинки!-Тоа навистина е чудно. Јас на пример ги обожавам.-Тогаш морате да ми дојдете на гости.Имам три ормани полни со палачинки!

Повеќе...

Мудрост

На конференција: – Човек кој попушта кога не е во право – тоа е мудрец. – Човек кој попушта кога е во право, тоа е… – Оженет човек! – дофрла некој од слушателите.

Повеќе...

Додворување

Трпана му вели на Трпе: – Дали се убави моите очи? – Да! – Дали ти се допаѓа мојата коса? – Да! – Личат ли моите заби на бисери? – Да! – А, дали имам убави нозе? – Да! – Ох, мили! Како умееш да се додворуваш!

Повеќе...

Мујо и Цеца

Се шета Мујо по улица и ја сретнува Цеца. Целиот редосен и вели: "Цецо, жити мајка, сега ќе пројдам со девојка ми, па ако не ти е тешко те молам да ме поздравиш колку да испаднам фраерска фаца".– "Нема проблем" – му рекла Цеца. По некоја минута доаѓа Мујо со ...

Повеќе...

Очигледно

Учителката поставува прашање кој знае да каже пример користејќи го зборот ОЧИГЛЕДНО!Се јавува Трпе и вели: татко ми е виолинист, мајка ми е пијанист, сестра ми пее во хор, јас чукам на дајре, очигледно ние сме музичко семејство!Се јавува Стевче и вели: татко ми е фудбалер, мајка ми ракометарка, јас ...

Повеќе...

Компјутерски клетви

Да ти се поебе 9-та игличка од процесорот.Да ти се стопи матичната, како чоколадо во микробранова да ти стане.Да ти се заглави буквата „С“ од тастатурата.Да ти откаже Num Lock диодата.Дај боже сите кулери топло да ти дуваат.Да ти се поебат 457-миот и 894-тиот пиксел на мониторот.Дај боже End Task ...

Повеќе...

Разговор

Разговараат Американец,Англичанец и Македонец на што најмногу им се палат жените  Американецот вели јас кога ја бакнувам мојата најмногу се пали, Англичанецот вели јас кога и ги лижам цицките мојата најмногу се пали Македонецот вели јас кога ќе си го избришам од пердето мојата најмногу се пали!

Повеќе...

Медицина

Мала историја на медицината: – Ме боли увото. 2000 п.н.е. – Еве, изеди го коренов. 1000 н.е. -Тоа со коренот е ерес, кажи ја оваа молитва. 1850 н.е. – Молитвата е суеверие, испи ја оваа напивка. 1940 н.е. – Таа напивка е обично масло, испи ја пилулава. 1985 н.е. – ...

Повеќе...