Дома / Вицови (страна 5)

Вицови

Натура

Трпана му ѕвони на Трпе: – Мили, имаш сериозен проблем! – Што е станало? – Удрив со колата во една тојота. Му предложив да му платам во натура и тој се согласи! – И каде е тој мој проблем!? – Сопственикот е геј…

Повеќе...

Тема

Трпана му се дере на Трпе: – Сите мажи се говеда! – Да, драга. Апсолутно сите. – И ти исто така! – Јас сум најголемото говедо на светот. – Да и не ми е јасно зошто се омажив за тебе и живеам со тебе толку години?! – А еве сега ...

Повеќе...

Фалење

Никогаш не го фали мажот пред пријателките! – Зошто? – Ама има расипани, проверуваат…

Повеќе...

Еротски сон

Трпана го прашува Трпе: – Миличок, во твоите еротски соништа јас горе сум или доле? – Ти си кај мајка ти!

Повеќе...

Разлика

Го прашува учителката малиот Трпе: – Која е разликата помеѓу мажите и жените? Малиот Трпе одговара: – Па учителке, кој број на чевли носите вие? – 38. – А вашиот маж? – 44. – Ете, разликата е меѓу нозете.

Повеќе...

Подмладување

Трпана наполнила 50 години и решила да си направи пластична операција на вагиналните усни, за да се подмлади. Се разбудила од анестезијата по операцијата и видела до креветот два букети. – Од кого се? – Прашала Трпана. – Едниот е од вашиот сопруг, рече дека многу ве сака. – Одговорила ...

Повеќе...

Љубов на прв поглед

Абе Трпе ти веруваш во љубов на прв поглед? – Да бе верувам. Е како така? – Епа, да ја видев Трпана вторпат никогаш немаше да ја земам.

Повеќе...

Фраза

Си живеел Адам во рајот сам и Господ му рекол: – Ќе ти дадам жена – Ева … И му ја дал! Од таму доаѓа фразата: – “Да не даде Господ”.

Повеќе...

Мост

Летна вечер во Наполи, насекаде од балконите висат алишта што се сушат. Луѓе излегле пред куќи, муабетат и чекаат време за вечера. На третиот кат на една куќа во тесно уличе, млада убавица штотуку се соблекла, крај отворен прозорец. Точно наспроти, на истата висина, некој младич исто така сосема се ...

Повеќе...

Љубител на фудбал

Седи Трпе во кафанчето и гледа лига на шампиони на телевизија. Паѓа гол и еден од присутните скока радосен, ги бакнува сите присутни по ред. По 2-3 гола, Трпе добил 2-3 бакнежи од човекот, па го прашува: – Добро бе дечко, ти многу си внесен во фудбалот а? – Не ...

Повеќе...