Дома / Вицови (страна 4)

Вицови

Веридба

Плавуша наоѓа под елката едно мало кутивче. Го отвора и внатре гледа прстен и ливче на кое пишува: „Ќе се омажиш ли за мене?“ – Душо – извикува таа, – стануваj брзо! Дедо Мраз сака да се ожени за менe.

Повеќе...

Слабеење

Трпе му помага на Цветко да ослабе: – Сакаш да ти покажам еден трик за слабеење? – Сакам! – Замижи. Ајде, отвори ги сега очите. – А бе кај ми е хамбургерот?! – Е кај ти е де…

Повеќе...

Хауба

– Мммм, колку романтично… свеќички… масло… – Дај ако сакаш не се глупирај и затвори ја хаубата.

Повеќе...

Име

– Мамо, ќе ми направиш ли палачинки? – Трпе, чекај сега да ти објаснам, тоа што спијам со татко ти не ти дава право да ме викаш мамо! – Па тогаш како да ти викам? – Може и на име, чичко Цветко.

Повеќе...

Список

Трпе имал проблеми со ерекцијата и отишол на доктор. Докторот му вели дека претерал со сексот во последните 20 години и сега му остануваат само 30 ерекции. Се враќа дома скршен и ја споделува веста со Трпана: – Ми преостануваат само 30 пати секс во животот! – Аии! Треба да ...

Повеќе...

Гаража

Во темна ноќ со густа магла, Трпе вози и одеднаш удира кола пред себе без запалени светла. Излегува од колата и изнервирано му вика: – Шо си ги изгасил светлата бе, нели гледаш колку е темно? – Па, мислев дека во своја гаража можам да правам шо сакам!

Повеќе...

Бизнис план

Силикон во градите, силикон во задникот, хијалурон во усните, а стои на станицата и чека да дојде автобус. Тоа се вика нереализиран бизнис план…

Повеќе...

Долговечност

На јубилејот на еден стогодишњак новинарка го прашува: – Господине, која е тајната за Вашата долговечност? – Останав вдовец уште пред 68 години!

Повеќе...