Дома / Вицови (страна 20)

Вицови

Додворување

Трпана седи на шанк и ужива во коктелот, кога забележала еден згоден, отмен и секси маж во кафулето. Тој и приоѓа и уште пред да успее да му се извини за непријатното “зјапање“ и шепнува на уво: – Ќе направам се’ што ќе посакаш за 10 евра, но само под ...

Повеќе...

Шест единици

Трпе се прибира дома после училиште. Татко му го прашува: – Какви ти се оценките на училиште? – Па, тато… – Кажи бе! – Паааа… Имам шест единици… – КОЛКУ?!?! – Шест… – По што ти е првата единица? – По француски… – Абе, магаре – зошто имаш единица по ...

Повеќе...

Молери

Се враќа Трпе од работа и ја гледа Трпана врзана за стол со селотејп залепен на устата. Бpry ја ослободил и ја прашува: – Крадци ли беа? – Не. Молерите. Им здосадило да им кажувам што да прават.

Повеќе...

На работа

Полицаец оди на работа гол. Го прашуваат: – Што се случи, Васко, зошто си гол? – А да… вчера бев во ноќен клуб… – И? – И играв, играв и се беше во ред… – И? – И тогаш диџејот ја запира музиката и вели: „Сега ќе го изгаснам светлото ...

Повеќе...

Интервју

– Господине пратеник, ќе дадете ли интервју за нашиот весник? – Времето ми е пари! – Ве разбирам, од редакцијата ми дадоа 500 евра за оваа задача. Да се договориме, 350 евра за вас а 150 за мене. – Може! А која е темата? – За мито и корупција!

Повеќе...

Дедо Мраз

Плавуша наоѓа под елката едно мало кутивче. Го отвора и внатре гледа прстен и ливче на кое пишува: „Ќе се омажиш ли за мене?“ – Душо – извикува таа, – стануваj брзо! Дедо Мраз сака да се ожени за менe!

Повеќе...

Покачување

Секретарката влегува кај шефот и вели: – Од овој момент платата ќе ми биде 1000 евра и ќе имам 4 слободни денови во неделата… Шефот со сарказам: – А кој ти го рече тоа мила? – Мојот гинеколог, а адвокатот ми потврди!

Повеќе...