Дома / Вицови (страна 2)

Вицови

Глупак

Брачен пар се разведува на суд, судијата го прашува мажот: – Кои ви се мотивите за развод? – Жена ми ме нарече глупак. – При каква околност? – Се прибирам јас дома а она лежи во креветот со љубовникот. Ме гледа и ми вика “Гледај и учи како се е*е ...

Повеќе...

Рати

Трпе се загледал во една згодна блондинка и инстинктивно ја прашал: – Извинете госпоѓице, веќе цел час ве гледам и сакам да ве прашам… Градите ваши ли се?! – Уште не. Имам уште 2 рати од кредитот за исплаќање.

Повеќе...

Врски

– Добро утро. Вие докторка сте тука? – Не, јас сум сестра. – Еее и тука се напикавте по роднинска врска…

Повеќе...

Амајлија

Разговор меѓу двајца пријатели: – Жена ми вчера стави некаква амајлија над влезната врата за да не влегувале нечисти и лоши сили во домот… – И? – Денес се враќам од работа и ја гледам седи пред вратата и се скршил клучот, не може да влезе.

Повеќе...

Навигација

Трпана му звоне на Трпе: – Трпе, да не ја имаш чепкано навигацијата на колата? – Да, сакав да видам колку е растојанието од Скопје до Охрид. – Е фала многу, јас сум во Охрид..

Повеќе...

Достоевски

Дечко пробува да флертува со плавуша. – Девојче, знаеш ти кој е Достоевски? – Не! Не слушам јас македонски рапери…

Повеќе...

Виртуелен секс

– Сакаш ли да имаме виртуален секс? – Може. – Ммм, во кревет сум, светлото е пригушено… горе само маичка а гаќичките ги… Станува жешко и влажно… Како ти е малиот пријател? – Трпе ли?… Добар е, купи голф на старо, баба го возела… Утре одам кај него ќе гледаме ...

Повеќе...

Рудари

Си биле двајца риболовци. Се среќаваат по долго време и едниов го прашува другиов. – Како риболовот? – Абе риболовот супер, али црви не можам да најдам! – А за црви лесна работа, ќе земеш една батерија ќе бутнеш 2 жички во земја и црви од струјата излегуваат како луди! ...

Повеќе...

Кафе

– Докторке, може ли да се забремени од кафе? – Зависи на што седиш додека го пиеш кафето…

Повеќе...