Дома / Вицови / Виц на денот / Немам зборови

Немам зборови

Влегува Трпе дома мртов пијан, Трпана го гледа и му вика:
– Немам зборови!
А Трпе:
– Фала богу!

Обиди се со

Швалер

Трпе се враќа од работа и ја фаќа жена си со љубовникот. Баммм! – Низ ...