Дома / Вицови / Виц на денот / Фамилијарна

Фамилијарна

Цветко го прашува Трпе:
– Зошто раскинавте со Трпана?
– Брат ја осетив нешто ми врти муабет деца семејство ова она…
– Што ти рече?
– Ај да нарачаме фамилијарна пица!

Обиди се со

Рентген

Еден Македонец отишол на лекар со болки во градите. Му направил докторот рентген и рекол: ...