Дома / Вицови / Виц на денот / Име и презиме

Име и презиме

Име?
– Џон.
Презиме?
– Ленон.
Пол?
– Макартни.

Обиди се со

Пијаница

Трпана го буди Трпе ноќеска во 3 саатот и му вика: – Абе Трпе вчера ...