Дома / Вицови / Црн хумор / Сообраќајка

Сообраќајка

Се забиле Трпе и Цветко со автомобил во дрво. Трпе летнал низ шофершајбна и слетал во поле. Кога дошла прва помош на местото докторот почнал да му збори на Трпе:
– Гледај, да беше врзан немаше да излеташ преку шофершајбната. Види го Цветко како седи, изгледа како да е жив!

Обиди се со

Баџанаци

Двајца пријатели прават муабет: – Знаеш ти дека јас и господ сме баџанаци! – Е, ...