Дома / Пишанки (страна 2)

Пишанки

Туторијали за тоа како да не се справите со вашите секојдневни проблеми

Кога ќе направиш паста со Болоњезе сос, а си сакал карбонара Кога треба да ја поправиш распуканата фасада на куќата Решение за оние моменти кога не ви се мијат садови Или доколку ве мрзи да си ги измиете забите после оброкот, комбинирајте… Ако немате бормашина при рака, а мора да ...

Повеќе...

Неколку работи кои им се тотално непознати на девојките

Чувството кога ќе те почешаат тестисите во јавност Двојното изненадување при уринирање. Кога се обидуваш да уринираш и некој ќе се залепи за писоарот баш до тебе. Понекогаш ќе налеташ на осамениот писоар кој е редок како К-15 во Македонија. Кога пробуваш да изгледаш нормално додека се обидуваш да ги ...

Повеќе...

Неколку ситуации кои им се познати на сите кои се потат повеќе од нормално

Кога константно проверувате дали имате дамки од пот под мишка… Кога мора да се сокриете за да си ја избришете потта од под маицата Или кога мора да патувате во јавен превоз без клима Се плашите да се ракувате кога се запознавате со нови луѓе Затоа што дланките ви изгледаат ...

Повеќе...

Skopje Street Festival #4

Официјално, програмата за четвртото издание на единствениот отворен фестивал за градење на улична култура, ‪#‎SkopjeStreetFestival‬ 2016. Повеќе инфо на ssf.mk и на официјалниот FB профил.

Повеќе...

Сосема нова инспирација за внатрешниот дизајн

Дневната соба е срцето на секој дом, свето место резервирано за удобната приватност на секојдневниот живот каде сите се собираме да ги споделиме секојдневните случувања и смеата. Тоа е место каде поминуваме голем дел од времето и колку што е попријатно и похармонично до толку повеќе може да го наречеме ...

Повеќе...

Работи кои ги возбудуваат сите кои работат во канцеларија

1. Кога некој ќе се врати од одмор и ќе донесе слатки за сите. 2. Кога е нечиј роденден и има торта за сите. 3. Кога температурата во канцеларијата е таман за облеката што си ја одбрал/а тој ден. 4. Кога ќе излезеш од работа точно кога ти завршува работното ...

Повеќе...

Позитива на денот

Малиот Мехмед ја оствари својата желба да вози црвен мотор и да носи мото опрема. Се надеваме на многу сончеви години во кои Мехмед ќе го вози својот мотор. За остварување на желбите на другите дечиња потребно е да донирате. Донирајте преку СМС: Фондацијата Златна Рипка- Скопје, е поддржана и ...

Повеќе...

Најкратките филмови

Навикнати сме филмовите кои ги гледаме да бидат полни со тензија, неизвесност, кулминации, преплети, заплети и што уште не. Но сте се запрашале ли некогаш како би изгледале истите доколку сето тоа го нема? Еве неколку опции:

Повеќе...