Дома / Факти (страна 10)

Факти

Факт #67

Ако мочате додека се туширате, заштедувате 4400 литри вода годишно.

Факт #66

Led Zeppelin, REM, и Depeche Mode никогаш немале број 1 сингл.

Факт #65

„Аnatidaephobia“ е страв дека некаде и некако те гледа патка.

Факт #64

Фламингата се розеви затоа што јадат ракчиња.

Факт #63

Јаболкото е поефикасно за расонување на сабајле отколку кафето.

Факт #62

Секогаш кога киваш, твоето срце запира.

Факт #61

Луѓето што ги гледаш во сонот се луѓе кои ги имаш видено во реалниот живот.

Факт #60

Кога нилските коњи се вознемирени, потта им станува црвена.

Факт #59

Студиите покажуваат дека човекот кој ја бакнува својата жена наутро, живее 5 години повеќе од тие што не ја бакнуваат.

Факт #58

Ако ајкулите се свртат на грб, паѓаат во кома.